Balandžio 17 d. 10 kl. mokinė Kamilė Sinkevič dalyvavo Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro organizuojamame „Atliekų kultūros egzamine“. Išbandė savo jėgas ir pagilino žinias apie atliekų rūšiavimą. Puikiai atliko užduotys ir gavo eksperto diplomą.
Balandžio 16 dieną, 6 klasės mokiniai lankėsi teatre, kur stebėjome intriguojantį spektaklį pagal Roberto Louiso Stevensono kūrinį „Daktaras Džekilas ir ponas Haidas“. Tai buvo įtaigi ir įtempta drama, nagrinėjanti žmogaus prigimties dvilypumą – gėrio ir blogio kovą viename asmenyje.
Spektaklio veiksmas vyko XIX amžiaus Londone, kur daktaras Džekilas, siekdamas atskirti savo šviesiąją ir tamsiąją puses, sukuria eliksyrą, paverčiantį jį į žiaurų ir nevaržomą poną Haidą. Kuo labiau Haidas perima kontrolę, tuo labiau Jekilas praranda save.
Spektaklyje ypatingai įsiminė aktoriaus vaidyba – jis puikiai perteikė dviejų priešingų asmenybių vidinę kovą. Scenografija ir šviesų efektai sukūrė tamsią, paslaptingą atmosferą, kuri dar labiau sustiprino įtampos pojūtį.
Tai buvo ne tik įdomus, bet ir prasmingas spektaklis, privertęs susimąstyti apie moralę, žmogaus pasirinkimus ir vidinius demonus. Spektaklis paliko gilų įspūdį ir suteikė naują požiūrį į klasikinius literatūros kūrinius.
Balandžio 13 d. mokyklos merginų ir vaikinų komandos dalyvavo Vilniaus m. mokyklų žaidynių turizmo varžybose.
Vaikinų komanda: Radoslav Jermak, Zbyslav Andruškevič, Artiom Kovalenkov ir Bogdan Rulko iškovojo trečiąją vietą.
Merginų komanda: Kamilė Sinkevič, Ema Skvorcovaitė, Latika Mickevič, Sofija Mickevič bei Milėna Rulko pasirodė dar sėkmingiau. Nugalėtos visos Vilniaus m. merginų komandos ir iškovota pirmoji vieta.
Šios varžybos buvo gera repeticija prieš gegužės 9 d. Klaipėdoje vyksiančias Lietuvos mokyklų žaidynių turizmo varžybas.
2025 m. balandžio 2–10 dienomis mūsų mokyklos 5–10 klasių mokiniai aktyviai įsitraukė į virtualias „Dalyvaujamojo biudžeto dirbtuves“, kurios buvo organizuotos bendradarbiaujant su Britų taryba. Tai jau ketvirtus metus vykstanti iniciatyva, siekianti ugdyti mokinių finansinį raštingumą, skatinti kūrybišką požiūrį į mokyklos erdves bei stiprinti gebėjimus planuoti ir pristatyti idėjas savo bendruomenei. Dirbtuvės buvo skirtos įvairaus amžiaus moksleiviams ir kitiems mokyklų bendruomenių atstovams, o jų temos parinktos atsižvelgiant į mokyklų, įgyvendinančių dalyvaujamuosius biudžetus, poreikius. Mūsų mokyklos mokiniai turėjo galimybę ne tik pagilinti žinias, bet ir susipažinti su praktinėmis idėjų įgyvendinimo galimybėmis. Džiaugiamės, kad mūsų mokiniai aktyviai dalyvavo dirbtuvėse, įgijo vertingų žinių ir įkvėpimo, kurį galės panaudoti tiek mokykloje, tiek ateities projektuose.
Tikimės, kad šios dirbtuvės taps tvirtu pagrindu tolesnei kūrybinei veiklai bei sėkmingam dalyvaujamojo biudžeto įgyvendinimui mūsų bendruomenėje.
Balandžio 3 dieną, mūsų mokyklos 6 klasės mokiniai su dideliu entuziazmu dalyvavo renginyje „Theatre time: play, perform, shine!“.
Renginio metu mokiniai ne tik stebėjo įspūdingą vaidinimą, bet ir patys tapo aktyviais teatro dalyviais. Visi vaidinimai buvo atlikti anglų kalba, kas suteikė mokiniams papildomą galimybę tobulinti savo kalbos įgūdžius ir įveikti scenos baimę.
„Theatre time: play, perform, shine!“ buvo ne tik edukacinė patirtis, bet ir įkvepiantis renginys, kuris parodė, kaip teatras gali tapti tiltu tarp kultūrų ir kalbų, skatinant jaunus žmones išdrįsti ir atsiskleisti.
Kovo 26 d. mokyklos 8 ir 10 klasių mokiniai dalyvavo Jaunojo pasieniečio būrelio sporto žaidynėse, kur rungtyniavo šaudymo ir estafečių varžybose bei turėjo suteikti pirmąją pagalbą sužeistajam. Visi mokiniai šaudė pirmąjį kartą savo gyvenime. Žaidynės baigėsi iškovota 4 vieta, geromis emocijomis ir įgyta nauja patirtimi.
Kovo 20 d. ,,Žaliasis taškas“ organizavo nuotolines, edukacines, kūrybines dirbtuves „Žaliasis raštingumas“.
Ikimokyklinukai kartu su priešmokyklinukais gamino žmogeliukus Oliziukus iš atsineštų antrinių žaliavų. Dabar vaikai lauks ir stebės, kada Oliziukams pradės augti žali plaukučiai.
Kovo 18 dieną aštuntos klasės mokiniai dalyvavo interaktyvioje respublikinėje 5-8 klasių mokinių viktorinoje -protų mūšyje ,,Praleidžiu progą pasityčioti 2025″, kurį organizavo Kauno „Vyturio” gimnazija bendradarbiaudama ir Kauno švietimo inovacijų centras.
Renginyje dalyvavo net 144 mokinių komandų iš įvairių Lietuvos mokyklų. Renginio metu svečias Gian Luca Demarco pasidalino asmenine patirtimi ir ragino mokinius nebijoti iššūkių,bendrauti,klausti ir daẓ̌niau šypsotis.
Šiuo renginiu siekiama stiprinti mokinių teigiamas nuostatas į socialiai priimtiną ir pagarbų tarpusavio bendravimą, formuojant neigiamą požiūrį į patyčias.
Kovo 20 dieną vyresnių klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje už mokyklos ribų. Lietuvos kalvių kalviu pripažintas Vladas Kuzinas, gyvenantis Šatrininkų seniūnijoje, pakvietė mokinius pas save į svečius. Meistro energija ir karštas būdas atsispindi jo kalvystės kūrinių stiliuje. Kalvis mokiniams pasakojo apie sunkų bei įdomų kalvio darbą, leido mokiniams pasijusti tikrais kalviais ir iš metalo kvietė iškalti įvairių detalių. Taip pat turėjome galimybę išgirsti įvairių istorijų, kaip pavyko sukurti grojantį žiogą, Saulės laikrodį, geležinę šiukšliadėžę, angelo skulptūrą, džiaugsmingą drakoną. Su pasididžiavimu kalvis pasakojo, kad daug kartų atstovavo Lietuvai įvairiuose tarptautiniuose konkursuose, parodose, kur sėkmingai garsino lietuvių tautodailės tradicijas.
Daugumoje autoriaus sukurtų darbų atsispindi gerai įsisavinti lietuvių tradicinės kalvystės principai, simbolika. Kai kuriuose dirbiniuose jaučiama barokinio stiliaus ar dvaro kultūros įtaka.
Mituose ir sakmėse nuo seno minimi kalviai ir jų galybę rodantys darbai. Tikima, kad kalvis gyvena žemėje, kur yra metalų ir kala dangaus šviesulius.
Kovo 14-15 dienomis Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijoje vyko respublikinė XV Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokiniams. Šiemet olimpiadoje pirmą kartą dalyvavo mokiniai iš JAV ir Ispanijos, taip pat atvyko mokinių iš Vokietijos, Belgijos, Prancūzijos. Liuksemburgo, Vokietijos, Lenkijos, Latvijos. Mūsų mokyklai ir Vilniaus rajonui atstovavo 10 klasės mokinė Kamilė Sinkevič. Mokinė atliko gramatikos testą bei rašė rašinį, kuriame atskleidė savo meilę lietuviškam žodžiui ir lietuvių literatūrai, dėstė savo mintis apie skaitymo svarbą žmogaus gyvenime. Sveikiname Kamilę ir didžiuojamės jos pasiekimais!
Ikimokyklinio ugdymo grupė ,,Drugeliai” ir priešmokyklinio ugdymo grupė ,,Boružėlės” ruošiasi artėjančiai ,, Žemės dienai”. Todėl kovo 13 d., vaikai dalyvavo edukacinėse, kūrybinėse dirbtuvėse „Žaliasis raštingumas“, kurias organizavo ,,Žaliasis taškas”.
Virtualių dirbtuvių metu vaikai buvo raginami naudoti tik nebenaudojamus daiktus, kuriuos atsinešė iš namų.
Kovo 12 dieną, 6 klasės mokiniai dalyvavo vaikų ir jaunimo menų festivalyje „Vieversėlis“. Mūsų mokiniai pasirodė Naujosios Vilnios kultūros centre. Festivalyje iš viso dalyvavo 21 kultūros ir švietimo įstaiga.
Kovo 12 dieną, 5-10 klasių mokiniai kartu su mokytojomis, dalyvavo istorinėse edukacijose. Moksleiviai aplankė Valdovų rūmus ir Signatarų namus.
Valdovų rūmuose mokiniai sužinojo apie Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos ir jos teritorijos raidą, pasivaikščiojo tarp autentiškų mūrų, kuriuos gaubia atkurtas Valdovų rūmų pastatas, apžiūrėjo šioje teritorijoje aptiktus unikalius archeologinius radinius.
Signatarų namuose moksleiviai dalyvavo įdomioje edukacijoje apie Signatarų gyvenimą ir veiklą Lietuvoje.
Kyviškių mokyklos 7-8 klasių mokiniai dalyvavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos organizuotame žygyje, skirtame Kovo 11-ajai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai – paminėti.
Žygis vyko Pavoverės pasienio užkardos saugomame pasienio ruože į kurį šiaip sau patekti yra draudžiama. Didžioji dalis kelio driekėsi Bareišiūnų miške palei Lietuvos – Baltarusijos valstybinę sieną, kurią skiria vaizdingas Neries vingio slėnis.
Įveikę beveik 12 km vaikai galėjo paragauti kareiviškos košės ir arbatos Karackių ežero stovyklavietėje.
Kovo 10 d. mokyklos merginų U12 futbolo komanda: Agata Pačkovska, Sofija Mickevič, Gabriela Novicka, Milėna Rulko ir Karolina Macutkevič dalyvavo Lietuvos mokyklų merginų salės futbolo žaidynių „LadyGolas” Vilniaus – Utenos regiono finalinėse varžybose.
Varžybos baigėsi iškovota 5 vieta, įgyta patirtimi ir smagia nuotaika.
Kovo 7 dieną vyresnių klasių mokiniai rašė Nacionalinį diktantą. Nacionalinis diktantas – daugiau nei rašyba,tai pagarba ir dėmesys savo kalbai, istorijai bei valstybei. Mokiniai rašė A. Cicėnaitės tekstą „Laiškas Sofijai“, kurį skaitė LRT televizijos žinių vedėjas Marijus Žiedas.
Kovo 7 dieną 7 ir 9 klasės mokinės dalyvavo rajoniniame Kovo 11-osios, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos, minėjime, kuris vyko Vilniaus r. Lavoriškių Stepono Batoro gimnazijoje.
2025 m. kovo 5 d. Kyviškių mokyklos mokiniai dalyvavo Vilniaus r. mokyklų žaidynių smiginio varžybose. Vaikinų komanda: Zbyslav Andruškevič, Oskaras Stacevičius ir Bogdan Rulko iškovojo pirmąją vietą, o merginų komanda: Sofija Šablovskaja, Latika Mickevič ir Milėna Rulko – antrąją vietą. Merginoms iki pirmos vietos pritrūko vos vieno taiklaus metimo.
2025 metų vasario 12 dieną Kyviškių pagrindinėje mokykloje vyko iškilmingas, rajoninis renginys, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Šventėje dalyvavo 16 mokyklų iš Vilniaus rajono ugdymo įstaigų, kurios prisijungė prie šios reikšmingos šventės, taip įamžindamos svarbų įvykį mūsų šalies istorijoje. Renginys prasidėjo iškilminga ceremonija, kurios metu visi dalyviai sugiedojo Lietuvos himną. Tą pačią minutę, kai skambėjo šios iškilios melodijos pirmieji akordai, visi mokiniai ir mokytojai pasijuto svarbia tautos dalimi. Mokyklos direktorė pasveikino susirinkusius ir pabrėžė, kaip svarbu švęsti mūsų nepriklausomybės atkūrimą. Mokiniai renginio metu deklamavo eilėraščius, dainavo dainas, kurios atspindėjo Lietuvos istorijos didybę ir kovą už nepriklausomybę. Įsimintinas buvo Vasario 16- osios Akto nutarimo teksto skaitymas. Be to, mokiniai turėjo galimybę virtualiai apsilankyti Jono Basanavičiaus darbovietėje, kurioje sužinojo apie signataro gyvenimą ir jo indėlį į Lietuvos nepriklausomybę. Šis rajoninis renginys ne tik suteikė galimybę jaunimui pasisemti žinių apie Lietuvos istoriją, bet ir paskatino didžiuotis savo tauta ir valstybe.
Vasario 11 dieną Jauno pasieniečio būrelio nariai vyko į Vilniaus pasienio rinktinės Kenos pasienio užkardą. Vizito metu VSAT pareigūnai supažindino mokinius su savo darbo specifika, naudojamomis šiuolaikinėmis darbo priemonėmis, tarnybiniu transportu, papasakojo apie pasienio užkardos teritoriją, darbo sąlygas, patikras. VSAT pareigūnai moksleivius supažindino su tarnyboje naudojama ginkluote bei spec. priemonėmis. Mokiniai iš arti galėjo pamatyti tarnyboje naudojamus ginklus, patikrinti dokumentų klastotes, aiškinosi, antspaudų svarbą. Kinologas Tomaš Kutko papasakojo apie keturkojo savybes bei darbo specifiką ir demonstravo kaip šuo vykdo įvairias komandas. Nuoširdžiai dėkojame Kenos pasienio užkardos vado pavaduotojui Ryšardui Juckevič, vyr.specialistei Ievai Živulskaitei, jaunesniajam specialistui Ernestui Dovgialo, kinologui Tomui Kutko ir Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnui Rolandui Meidui už įdomią ir vertingą pilietiškumo pamoką.
Vasario 11 d., mūsų mokyklos mokinės dalyvavo Šiaulių techninės kūrybos centro organizuojamoje iniciatyvoje ,,Merginos moksle”. Moksleivės turėjo galimybę susipažinti su mechanikos inžinierės, architektės, orlaivių pilotės ir programinės įrangos inžinierės profesijomis.
Konferencija siekė paskatinti merginas daugiau rinktis su technologijomis ir inovacijomis susijusias specialybes ir populiarinti STEAM krypties mokslus.
Minint saugaus interneto dieną Kyviškių pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo renginyje „Skaitmeninė banga“.
Su patyrusiais lektoriais nėrė į kiekvienai amžiaus kategorijai aktualias karščiausias skaitmeninio pasaulio naujienas, atrado atsiveriančias naujas galimybes, sužinojo, kaip išvengti tykančių pavojų ir atsakingai elgtis internete, geriau suprasti dirbtinį intelektą, sužinojo apie skaitmeninę detoksikaciją, ateities technologijas, iš renginio išsinešė tobulėjimo džiaugsmą ir ilgai atmintyje išliekančias sėkmės istorijas.
Mokyklos merginų U12 futbolo komanda, kurią sudarė 6-os klasės mokinės Agata Pačkovska, Sofija Mickevič, Gabriela Novicka, Milėna Rulko ir Karolina Macutkevič dalyvavo Lietuvos mokyklų merginų salės futbolo žaidynių ,,LadyGolas” varžybose.
Merginos pasirodė puikiai, užėmė pirmąją vietą savo pogrupyje bei iškovojo teisę varžytis Vilniaus – Utenos regiono finale.
Vasario 5 dieną 9 klasės mokinė Dorota Sosnovska ir 10 klasės mokinė Kamilė Sinkevič dalyvavo Vilniaus rajono lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje tautinių mažumų mokyklų mokiniams, kuri vyko Rudaminos Ryto gimnazijoje.
Jauno pasieniečio būrelio nariai kartu su lietuvių kalbos mokytoja Eleonora Mialdun vasario 4 dieną dalyvavo Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento organizuojamuose mokymuose ,,Asmeninis ir šeimos pasiruošimas ekstremaliai situacijai”. Mokymus vedė pilietinio pasipriešinimo specialistas Marius Zemenskas.
6 –10 klasių mokiniai kartu su fizinio ugdymo mokytoju Tomu Stankevičiumi lankėsi Slidinėjimo akademijoje. Nors aplink sniego nėra, bet čia galima saugiai ir komfortiškai tobulinti slidinėjimo įgūdžius bei mėgautis unikaliu užsiėmimu. Džiaugiamės, kad mokiniai turėjo galimybę išbandyti šią inovatyvią treniruočių formą ir praturtinti savo fizinio ugdymo pamokas!
Sausio 14 d. ikimokyklinio ugdymo gr. ,,Drugeliai” ir priešmokyklinio ugdymo gr. ,,Boružėlės” dalyvavo nuotolinėje ,,Ekonovus” edukacinėje pamokoje apie atsakingą atliekų rūšiavimą.
Pamoka paskatino suprasti ekologijos ir rūšiavimo svarbą, o taip pat praktiškai taikyti įgytas žinias.
Sausio 13 dieną, minint Sausio 13-osios dienos įvykius, mūsų mokykla prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Pergalės šviesa“. Mokyklos languose dešimčiai minučių uždegėme vienybės, atminimo ir pergalės žvakutes, prisimindami žuvusiuosius ir pagerbdami visus Lietuvos Laisvės gynėjus. Vyresnių klasių mokiniai parengė trumpą pranešimą apie sausio 13-osios dienos įvykius. Paraginti istorijos ir lietuvių kalbos mokytojos mokiniai parengė piešinių parodą Sausio 13- ajai, Laisvės gynėjų dienai, atminti. Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai parengė „Neužmirštuolių“ parodėlę.
Gruodžio 18 dieną vyresnių klasių mokiniai dalyvavo nuotoliniame susitikime su animatore Jūrate Leikaite-Aškiniene. Susitikimo metu vaikai buvo supažindinti su animacinių filmų „Taip Laima lėmė“, „Margučių rytas“, „Paparčio žiedas“ kūrimo žingsniais. Mokiniams animatorė atskleidė kūrybinio proceso ypatumus, papasakojo kaip gimsta jos filmų idėjos, kaip kuriami personažai, kiek piešinių reikia nupiešti, kad personažas atgytų.
Gruodžio 16 dieną pradinių klasių mokiniai dalyvavo Prano Domšaičio galerijos edukaciniame užsiėmime ,,Kaip asiliukas draugą surado”. Muziejaus edukatorė skaitė pasaką apie asiliuko kelionę, jo nuotykius. Mokiniai turėjo įdėmiai klausytis pasakos, nes vėliau jų laukė kūrybinė užduotis. Išklausę pasakos mokiniai sukūrė pagrindinio veikėjo kelionės žemėlapį.
Vilniaus r. Kyviškių pagrindinė mokykla partnerio teisėmis dalyvauja projekte „Galimybių mokykla“ Nr. 10-072-P-0001, kuris yra finansuojamas ES fondų lėšomis ir bendrojo finansavimo lėšomis
Šio projekto tikslas – stiprinti ugdymo, atliepiančio mokinių amžių ir poreikius, kokybę.
Projekto įgyvendinimas – nuo 2024 m. balandžio mėn. iki 2027 m. liepos mėn.
Projekto vykdytojas – Nacionalinė švietimo agentūra.
Projektas įgyvendinamas su daugiau nei 800 partnerių.
Bendras projekto biudžetas – 19 187 021,64 Eur
Projekte numatytos veiklos:
inovatyvaus, personalizuoto ugdymo turinio ir priemonių kūrimas priešmokykliniame ir pradiniame ugdyme;
didelį mokymosi potencialą turinčių mokinių ugdymo turinio turtinimas;
vadovėlių, skirtų tautinėms mažumoms gimtosioms kalboms mokytis, parengimas;
vadovėlių bendrojo ugdymo mokykloms įsigijimas įtraukiant ir profesinio mokymo įstaigas, vykdančias bendrojo ugdymo programas;
visuomeninio ugdymo ir gamtos mokslų nacionalinių mokinių pasiekimų patikrinimų (NMPP) 4 ir 8 kl. rengimas.
Projekto tikslinė grupė: mokytojai, švietimo pagalbos specialistai, mokyklų vadovai, mokyklos bendruomenė, mokiniai ir ugdytiniai, tyrėjai, Nacionalinės švietimo agentūros darbuotojai.
Projektas Nr. 10-072-P-0001 įgyvendinamas pagal 2021–2030 m. švietimo plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos švietimo plėtros programos pažangos priemonę Nr. 12-003-03-01-03 „Užtikrinti visiems prieinamą šiuolaikinį ugdymo turinį“.
Artėjant šventėms penktos, šeštos ir aštuntos klasės moksleiviai dalyvavo pamokoje – diskusijoje apie pagrindines maistines medžiagas, jų svarbą sveikatai, aiškinosi subalansuotos mitybos principus.
Prisimindami sveikos mitybos piramidę, vaikai dalinosi savo žiniomis ir diskutavo. Moksleivius stebino, koks didelis cukraus kiekis gali būti maiste ir gėrimuose bei kokią žalą sveikatai gali padaryti per didelis cukraus kiekio vartojimas. Mokiniams buvo aiškinama, kad pirkdami saldžiuosius užkandžius dažniau pasidomėtų jų sudėtimi ir rinktųsi sveikesnius produktus, kad saldumynų gausa nesutrikdytų sveikatos ir nesugadintų šventinės nuotaikos.
Gruodžio pradžioje, mūsų mokyklos 1–4 klasių mokiniai vyko į nepamirštamą edukacinę išvyką – kelionę Kalėdiniu traukiniu iš Panevėžio siauruko stoties. Šventiškai papuoštas traukinukas su linksmuoliais nykštukais nuvežė vaikus į magišką Kalėdų pasaulį.
Kelionės metu mokiniai:
Sutiko Kalėdų senelį bei išsakė savo norus ir gavo simbolines dovanėles.
Dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose gamino eglutės papuošalą – besmegenį.
Linksminosi šventiniame traukinuke, pilname muzikos, žaidimų ir gardžių vaišių.
O taip pat sužinojo įdomių faktų apie siaurojo geležinkelio istoriją ir jo reikšmę Lietuvoje.
Ši išvyka buvo ne tik smagi, bet ir praturtino mokinių žinias apie tradicijas bei ugdė jų kūrybiškumą. Vaikai grįžo su šypsenomis, o jų akyse spindėjo tikras Kalėdų stebuklas!
Lapkričio 29 dieną mūsų mokykloje vyko integruotas anglų ir lietuvių kalbos edukacinis renginys „Advento kalendoriaus istorija“ 5-6 klasių mokiniams. Džiaugiamės, kad į renginį atvyko svečiai iš Vilniaus r. Mickūnų gimnazijos, Vilniaus r. Šumsko pagrindinės mokyklos, Vilniaus r. Kalvelių Stanislavo Moniuškos gimnazijos, Vilniaus r. Pakenės Česlovo Milošo pagrindinės mokyklos, bei Vilniaus r. Kalvelių „Aušros“ gimnazijos. Užsiėmimų metu mokiniai prisiminė Advento kalendoriaus istoriją, atsakinėjo į įvairius klausimus, kurie buvo susiję su Šv. Kalėdomis. Vėliau, dirbdami grupėje, parengė šventinį Advento kalendorių.
Lapkričio 15 dieną, mokykloje buvo paminėta Tarptautinė tolerancijos diena. Pirmos ir antros pamokos metu, susirinkus visiems mokiniams, dailės ir technologijų mokytoja Violeta Petkevič papasakojo apie šios dienos istoriją ir prasmę. Šių metų tolerancijos simbolis yra ,,Vėjo malūnėlis”. Kūrybinių dirbtuvių metu mokiniai sukūrė daugybę spalvotų vėjo malūnėlių, juose užrašė prasmingus žodžius. Vėjo malūnėliai papuošė mokyklos erdvę.
Spalį vyko jau septintasis Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) inicijuotas ,,Olimpinis mėnuo“ projektas.
Iniciatyva buvo skirta pradinių klasių mokiniams. Olimpinio mėnesio metu buvo organizuojamos įvairios veiklos, kurios leido vaikams atrasti sporto džiaugsmą.
Šiame projekte Kyviškių pagrindinės mokyklos trečios klasės mokiniai dalyvavo jau trečiąjį kartą. Projekto metu moksleiviai išbandė įvairius pratimus ir sportinius žaidimus, kurie skatino fizinį aktyvumą, o taip pat suteikė galimybę lavinti komandinio darbo įgūdžius.
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Eleonora Mialdun bei pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Irina Mickevič bendradarbiaujant su VšĮ Švietimo tinklu parengė akredituotą 40 val. programą „Skaitmeninių įrankių pasirinkimo galimybės organizuojant mokytojo darbą“ bei 2024 m. spalio mėnesį pravedė nuotolinius mokymus mokytojams respublikos mastu.
Spalio 23 d., 8-10 klasių mokiniai dalyvavo „Nepatogaus kino” seanse ir žiūrėjo Mariuszo Rusinskio režisuotą filmą „ Mano sesuo”(„Moja siostra ”).
Dėkojame edukatoriui Pauliui už apsilankymą ir diskusiją. Edukaciją organizavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Eleonora Mialdun ir istorijos mokytoja Alina Svatkovska.
Spalio 21 d., mokyklos foje vyko vandens gėrimo akcija ,,Vanduo – Sveikata”. Pertraukų metu vaikai ir mokytojai buvo kviečiami atsigerti vandens. Vaikams buvo primenama apie vandens gėrimo svarbą sveikatai ir gerai savijautai, kokį vandenį gerti geriausia ir kiek jo reikia suaugusiam žmogui per dieną. Buvo primenama, kad nepamirštų nešiotis geriamo vandens su savimi ir visuomet galima atsigerti mokyklos valgykloje. Svarbu sveikus įgūdžius lavinti nuo mažens, o troškuliui malšinti geriausia rinktis tyrą vandenį.
Pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas” kvietė mūsų mokyklos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes prisijungti prie nuotolinio užsiėmimo, kurio metu jaunieji mokiniai iš antrinių atliekų gamino atšvaitus. Vaikai labai prasmingai paminėjo Atšvaitų dieną.
Edukacijos ciklo „Žaliasis raštingumas” tikslas – supažindinti visuomenę su teisingu praktiniu aplinkosaugos principų taikymu kasdienėje veikloje.
Ruduo – nuostabus metas. Jis mums dovanoja tiek veiklos, kad spėk tik suktis. Norėdamos vaikus supažindinti su rudeniu, jo grožiu, bei teikiamų dovanų įvairove, „Drugelių” bei „Boružėlių” grupių mokytojos kartu su vaikučiais į mokyklą atsinešė obuoliukų, vynuogių, gražių rugiagėlių puokštę, be to, iškepė skanų obuolių pyragą.
Ruduo padovanojo vaikams ne tik skanėstus, bet ir rugiagėlės, kurios pražydo rudenį antrą kartą.
Mokinės dalyvo piešinių konkurse „Europos spalvų paletė” skirtam Europos kalbų dienai paminėti. Jaunos menininkės piešiniuose pavaizdavo pasirinktos šalies tradicijas, papročius, nacionalinės kultūros ypatumus. Džiaugiamės,kad mokinių darbai buvo atrinkti į Konkurso nugalėtojų darbų parodą,kurią galima apžiūrėti LR Seimo lankytojų centre.
Rugsėjo 26 dieną minėjome Europos kalbų dieną. Šiemet, rugsėjo 26 dieną, mūsų mokykloje vyko Europos kalbų dienos minėjimas, kuris subūrė vyresnių klasių mokinius ir leido jiems išreikšti savo kūrybiškumą. Mokiniai parengė literatūrinį kalendorių, kuriame buvo pateiktos kiekvieno mėnesio svarbios šventės, tradicijos ir parašytos įdomios citatos, kurias mokiniai pasirinko skaitydami knygas.
Rugsėjo 24 d. 9 ir 10 klasių mokiniai dalyvavo integruotoje istorijos ir technologijų pamokoje „Vilniaus žydų tradicijos ir papročiai“.
Dokumentinis filmas „Vilniaus geto gyvybės arterija“ mokiniams priminė apie rugsėjo įvykius. Rugsėjo 23-iąją minima Lietuvos žydų genocido diena. Tą dieną 1943 m. buvo likviduotas Vilniaus žydų getas.
Mokiniai diskutavo apie Vilniaus žydų gyvenimą Vilniuje ir iki Antrojo pasaulinio karo. Sužinojo apie svarbų miesto gyventoją Elijah Ben Solomoną Zalmaną, geriau žinomą kaip Vilniaus Gaoną. Jis buvo vienas didžiausių visų laikų žydų mąstytojų.
Technologijų mokytoja kvietė mokinius iškepti litvakišką „Hamantašen“ variantą – trikampio formos sausainius su uogienės įdaru.
Mokiniai, lydimi klasių vadovų, rugsėjo 20 dieną vyko į Druskininkus. Druskininkuose dalyvavome edukacijoje „Šakočio kelias iki mūsų stalo“, apsilankėme miško muziejuje „Girios aidas“ bei užsukome į Šakočių muziejų. Edukacijos metu stebėjome šakočio kepimą židinyje, ant atviros ugnies. Kepimo metu žiūrėjome filmuką, kuriame buvo pasakojama apie šakočių kilmę, jų rūšis, senuosius ir dabartinius kepimo būdus. Klausantis pasakojimo apie šakočius, ragavome kelių rūšių šakočio ir vaišinomės arbata. Miško muziejus „Girios aidas“ įkurtas originalios architektūros namelyje. Muziejuje galima išvysti Lietuvos gyvūnų ir paukščių iškamšas, tautodailininkų darbus.
Raštas – vienas pagrindinių civilizacijos pasiekimų. Jis suteikė žmonijai galimybę efektyviai perduoti patirtį. Rugsėjo 18 d. smalsūs 6 klasės mokiniai dalyvavo edukacijoje „Iš rašto istorijos“, kuri vyko Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Vaikai sužinojo ant ko buvo rašoma senovėje ir kaip raštas atėjo į Lietuvą. Mokiniai įdomiai praleido laiką darydami mažąsias knygutes, o taip pat piešė monogramą iš Martyno Mažvydo vardo ir pavardės pirmųjų raidžių.
Dėkojame Lietuvos nacionalinio muziejaus edukatorei Bangai Braškutei- Pelakauskienei ir Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai.
Rugsėjo 11, 12 ir 13 dienomis Kyviškių pagrindinėje mokykloje buvo organizuojamas „Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursas”, kuriame dalyvavo mūsų mokyklos 9 klasės mokiniai.
Džiugu, kad į mokymus galėjome pakviesti Pakenės Č. Milošo pagrindinės mokyklos devintokus.
Svarbu paminėti, kad veiklą įgyvendino Lietuvos šaulių sąjunga kartu su Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ir Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijomis.
Dėkojame įmonei SDG kodas, kuri bendradarbiaudama su socialiniu partneriu Saugi pradžia, prisidėjo prie vaikų saugumo skatinimo, padovanodama 1 klasės mokiniams atšvaitines liemenes ir pratybų sąsiuvinį apie saugų eismą.
Ši iniciatyva siekia ugdyti mažiausiųjų supratimą apie saugaus elgesio kelyje svarbą bei užtikrinti jų matomumą tamsiuoju paros metu. Dovana ne tik suteikia mokiniams praktišką apsaugos priemonę, bet ir padeda lavinti jų žinias apie eismo taisykles, prisidedant prie saugesnės aplinkos kūrimo.
Birželio 17-21 dienomis mūsų mokykloje vyko mokinių vasaros poilsio programa „Bitutės”, kurioje dalyvavo 1-4 klasės mokiniai.
Į edukacijas mokiniai vyko įvairiomis transporto priemonėmis, įskaitant autobusą ir traukinį. Laisvalaikiu mokykloje mokiniai žaidė stalo žaidimus bei aktyvius žaidimus mokyklos stadione. Mokiniai apsilankė Lietuvos zoologijos sode, kur susipažino su 149 gyvūnų rūšimis, iš kurių daugiau nei 50 yra saugomos. Pinigų muziejuje mokiniai sužinojo apie pinigų istoriją ir nusikalė savo pinigėlį. Lietuvos Policijos muziejuje mokiniai pažino policijos raidą, naudodami šiuolaikines technologijas ir virtualią realybę. Geležinkelio muziejuje mokiniai pakartojo saugaus elgesio prie geležinkelio taisykles ir susipažino su riedmenų istorija. Mokiniai aplankė Liepkalnio vandens saugyklą ir pirmąją Vilniaus miesto elektrinę, kurioje sužinojo apie elektrinės procesus. Lietuvos nacionaliniame muziejuje 1-2 klasės mokiniai dalyvavo interaktyviame fotografijos užsiėmime, tyrinėdami istorines fotografijas ir pozuodami senovinei fotosesijai. 3-4 klasių mokiniai dalyvavo orientaciniame žaidime, ieškojo kodo lobių skrynelei atidaryti. 1-4 klasių mokiniai stovyklą baigė susipažinimu su išdaigininku Nikolia kino teatre „Pasaka“, kur peržiūrėjo edukacinį filmą „Mažylis Nikolia pasakoja apie laimę“.
Programos įgyvendinime dalyvavo pradinio ugdymo vyresniosios mokytojos: Irena Volčak, Miroslava Savčenko, Anželika Grablevska, pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Irina Mickevič.
Mokinių poilsio programa „Bitutės” buvo sėkminga ir pasiekė savo tikslus bei uždavinius. Mokiniai ne tik turiningai praleido laiką, bet ir išmoko daug naujų dalykų, kurie praturtino jų ugdymą. Apsilankymas įvairiuose muziejuose ir dalyvavimas edukacinėse veiklose padėjo ugdyti socialinius įgūdžius, stiprinti mokymosi motyvaciją, spręsti realaus gyvenimo problemas ir kurti stiprią mokinių bendruomenę.
Birželio 20 dieną Mickūnų metodinio centro lituanistai organizavo konferenciją Vilniaus rajono lietuvių kalbos mokytojams. Susitikimo metu mokytojai nagrinėjo vadybos, IT naudojimo ir kaupiamojo vertinimo klausimus, apsilankė Mickūnų girininkijos muziejuje bei susitiko su astronomu mėgėju Henriku Selevičiumi Lavoriškėse. Vilniaus r. Kyviškių pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Eleonora Mialdun skaitė pranešimą tema „Skaitmeniniai įrankiai mokytojo darbe“. Daugiau skaityti Lietuvių kalbos mokytojų susitikimas
Birželio 15 d. mūsų mokyklos pradinio ugdymo mokytoja metodininkė dalyvavo mokslinėje konferencijoje „EDTECH’24: Vadybos mokykloje iššūkiai ir sprendimai“. Mokytoja skaitė pranešimą tema „Skaitmeninių technologijų taikymas ugdant pradinio ugdymo mokinių matematinį raštingumą: pedagogų patirtys“. Pranešime buvo aptarta, kaip skaitmeninės technologijos gali padėti ugdyti matematinį raštingumą, pasitelkiant praktines pedagogų patirtis ir inovatyvius sprendimus. Džiaugiamės mokytojos pastangomis prisidėti prie švietimo tobulinimo dalijantis žiniomis ir patirtimi su kitais pedagogais.
Birželio 14 dieną mokykloje minėjome Gedulo ir vilties dieną. Siekdami ugdyti jaunų žmonių pilietiškumą, istorinės atminties suvokimą ir tremtinių įamžinimą, prisijungėme prie akcijos „Atminties neištremsi”, kurią organizavo Lietuvos jaunimo organizacijų taryba.
Birželio 12 dieną mokykloje vyko 1-4 bei 10 klasės mokinių paskutinio skambučio šventė. Tradiciškai paskutinio skambučio šventė vyko mokyklos kieme, kuriame dešimtokus padrąsinančiais žvilgsniais bei plojimais pasitiko į šventę atskubėję svečiai, mokytojai, tėvai bei mokiniai. Šventės metu dešimtos klasės mokiniai dėkojo mokyklos administracijai, auklėtojai, mokytojams už jų nuoširdų darbą, kantrybę, rūpestingumą ir tradiciškai perdavė mokyklos raktą bei testamentą devintokams. 10 klasės vadovė Violeta Petkevič savo auklėtiniams linkėjo likti smalsiais, drąsiais ir kūrybiškais, nebijoti iššūkių ir klysti, nes būtent pačių padarytos klaidos padeda mokytis ir tobulėti. Ketvirtos klasės mokiniai šventės metu papasakojo apie ketverių metų patirtį pradinėje mokykloje, pasidalino džiaugsmingomis akimirkomis. Violeta Pozlevič, ketvirtokės mama, dėkojo auklėtojai už kruopštų, nuoširdų ir atsakingą darbą. Šventei įpusėjus direktorė įteikė 1-4 klasių mokiniams padėkos raštus už puikius ir gerus pasiekimų rezultatus. Taip pat įteikė dovanas ir vyresnių klasių mokiniams už dalyvavimą konkursuose, olimpiadose bei sporto varžybose. Direktorė pasidžiaugė, kad į mokyklos veiklas aktyviai įsitraukė ir mokinių tėvai: dalyvavo projektinėse veiklose, padėjo organizuoti šventes. Aktyviausiems tėvams mokyklos direktorė įteikė padėkos raštus. Dėkojame devintos klasės mokiniams ir jų tėvams už pasiruošimą paskutinio skambučio šventei. Dailės ir technologijų mokytojai Violetai Petkevič dėkojame už dekoracijas.
Birželio 5 dieną Mykolo Romerio universitete (MRU) vyko tradicinė vaikų konferencija „Lietuvos vaikų balsas 2024“. Jau septintą kartą rengiamo vaikų kūrybos konkurso ir konferencijos tema – „Esu žmogus, ne robotas“.
Džiaugiamės,kad 8 klasės mokinė Greta Pavtel tapo pranešimų konkurso laureate. Greta savo kalboje minėjo,kas padeda išlikti žmogumi technologijų pasaulyje, kaip svarbu mylėti, rūpintis vienas kitu, kurti, ieškoti prasmės.
2024 m. birželio 3 d. 5-10 kl. mokiniai dalyvavo Vilniaus r. pagrindinių mokyklų žaidynių futbolo varžybose. Merginos iškovojo 2-ąją, o vaikinai – 3-ąją vietą..
Gegužės 30 d. mokyklos mokiniai Medininkų pilyje dalyvavo ETNOŽAIDYNĖSE.
Vaikai varžėsi Ripkos ir Kylos komandiniuose žaidimuose bei Lazdos traukimo ir Išstūmimo iš rato asmeninėse varžybose.
Geriausiai sekėsi 10 kl. mokiniui Daniel Kosač, kuris Išstūmimo iš rato rungtyje iškovojo 2-ąją vietą, o Kylos varžybose Ema Skvorcovaitė, Radoslav Michal Jermak ir Artiom Kovalenkov iškovojo 3-ąją vietą.
Mūsų mokyklos 4 mokiniai sėkmingai dalyvavo jubiliejiniame 20-ąjame tarptautinio edukacinio konkurso „Olympis“ pavasario sesijoje. Mokiniai gavo 3 diplomus ir 1 padėką. Sveikiname ir džiaugiamės mokinių pasiekimais.
Šiais metais Vaikų gynimo dienos šventę nuspalvinome indėniškais motyvais.
Šiai šventei buvo ruoštasi iš anksto, su tėvelių pagalba, mokyklos stadione pastatyta indėniška palapinė.
Šventės metu anglų kalbos mokytoja Elona Kitova supažindino mokinius su indėnų kultūra,papročiais, mokiniai išgirdo legendų bei istorijų iš indėnų gyvenimo, vėliau smagios viktorinos metu pasitikrino žinias.
Toliau mokinių laukė indėniškų vardų suteikimo ceremonija, veidų piešimas indėnų raštais bei magiškų amuletų darymas. Po sėkmingų darbų mokiniai kūrė laužą, kepė zefyrus, dešreles ir bulves.
Šventės metu mokiniai turėjo galimybę pasijusti ne tik tikrais indėnais, bet ir pažaisti su jų draugu – haskiu.
Nuoširdžiai dėkojame 9 klasės tėvams,kurie padėjo pasiruošti šventei taip pat dėkojame šeštoko mamai, Martai,kuri leido mokiniams pažaisti su nenuspėjamu, smalsiu haskiu.
Gegužės 14 dieną Kyviškių pagrindinės mokyklos mokinių taryba organizavo ekskursiją į Kyviškių aerodromą.
Skrydžių Praktikų Bazė yra Antano Gustaičio aviacijos instituto padalinys, įsikūręs Kyviškių aerodrome, netoli Vilniaus. Čia orlaivių pilotavimo studijų programos studentai ir aviacijos specialistai tobulina kvalifikaciją, dirba ir skraido su orlaiviais, atlieka praktikas, treniruojasi su skrydžių treniruokliais.
Skrydžių Praktikų Bazės (SPB) direktorius Donatas Jodenis pristatė techninės priežiūros angarą, lėktuvų parką, SPB veiklą ir studijų programas stojantiesiems.
Gegužės 14 d. 4 klasės mokiniai dalyvavo „Ekonovus“ Tvarumo akademijos nuotolinėje pamokoje apie teisingą atliekų rūšiavimą. Mokiniai sužinojo naujų dalykų, kuriuos pritaikys savo kasdienybėje.
Kyviškių mokyklos mokiniai gegužės 9 d. dalyvavo Lietuvos mokyklų žaidynių turizmo finalinėse varžybose. Puikiai pasirodė mokyklos vaikinų komanda: Ernest Krukovskij, Daniel Kosač, Karolis Aleksiukaitis ir Radoslav Michal Jermak iškovoję antrąją vietą Lietuvoje!!! Merginų komandai, kurią sudarė: Kamilė Sinkevič, Greta Pavtel, Ema Skvorcovaitė ir Milėna Rulko iki trečios vietos pritrūko vos 11 sek. Merginoms trasą reikėjo įveikti tik vos vos greičiau arba gauti viena bauda mažiau. Iškovota ketvirta merginų vieta irgi puikus rezultatas :-)
Gegužės 7 d. mokytojos bei mokiniai iš Grigaičių pradinės mokyklos pakvietė pradinių klasių mokinius ir mokytojas iš Kyviškių pagrindinės mokyklos bendrai kelionei į LR parlamentą.
Prie vartų mus pasitiko parlamentaro Tomo Tomilino patarėjas Juzef Tomaševič-Jakovič. Ekskursija prasidėjo Antruosiuose Seimo rūmuose. Gidas aprodė vaikams visą Seimo pastatą ir pravedė įdomią pamoką. Į pamoką atvyko ir pats parlamentaras Tomas Tomilinas. Vaikai uždavinėjo įvairiausius klausimus ir į visus gavo išsamius atsakymus.
Mokiniams pasisekė – ekskursijos metu Seimo posėdžių salėje vyko posėdis, kurį vaikai galėjo stebėti. Matė, kaip vyksta balsavimas.
Gidas papasakojo apie „karštą tašką“ – žurnalistų koridorių, kuriame žurnalistinės kameros laukia grįžtančių iš posėdžių salės Seimo narių. Praėjome ir mes šiuo koridoriumi.
Vėliau apsilankėme Kovo 11-osios Akto salėje. Grįžę į Lankytojų centrą, mokiniai nusifotografavo prie Parlamento pastato fono.
O smagiausia buvo ta akimirka, kai kiekvienas galėjo tapti tikru Seimo nariu. Didžiojoje salėje galėjome kalbėti per mikrofoną kaip tikri Seimo nariai. Tai buvo nuostabu! Kiekvienas galėjo išsakyti savo nuomonę ir padiskutuoti. Priėmėme įstatymą, kad vasaros atostogos truktų visą vasarą.
Net dovanų gavome pabaigoje. Daug patyrėme ir daug išmokome. Tai buvo nepamirštama diena!
Nekantriai laukiame kitų bendrų integracinių susitikimų.
Balandžio 27 d. mokyklos vaikinų ir merginų komandos dalyvavo Vilniaus m. mokyklų žaidynių turizmo varžybose. Abi komandos iškovojo antrąsias vietas, nusileidusios Vilniaus L. Karsavino mokyklos komandoms. Tikrai pasirodyti buvo galima ir geriau, deja dėl vienokių ar kitokių priežasčių nepavyko surinkti stipriausių komandų. Belieka pasidžiaugti 5 ir 6 klasės mokinių noru varžytis.
2024 m. balandžio 26 dieną Vilniaus rajono Kyviškių pradinėje mokykloje vyresniųjų klasių moksleiviai dalyvavo pamokoje, kurioje buvo pasakojama apie priklausomybės nuo psichotropinių medžiagų vystymąsi, kaip psichotropinės medžiagos gali pakenkti žmogaus sveikatai ir kokią žalą daro visuomenei. Vaikams buvo rodoma vaizdinė medžiaga. Pamokoje Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė Ramunė Doveikienė akcentavo, kad elektroninės cigaretės nėra nekaltas vaikų žaidimas ir kad mokiniai nepasiduotų kitų įtakai. Moksleiviai įgijo žinių, noriai diskutavo, klausinėjo, dalinosi nuomone.
2024 04 24 d. Kyviškių mokyklos 5-7 kl. mokiniai dalyvavo Vilniaus rajono pagrindinių mokyklų „Drąsūs, stiprūs, vikrūs” estafečių varžybose. Permainingoje kovoje, atsilikę vos vienu tašku, mokyklos jaunieji sportininkai iškovojo III – ąją vietą.
2024 04 24 d. Kyviškių mokyklos 5-7 kl. mokiniai dalyvavo Vilniaus rajono pagrindinių mokyklų „Drąsūs, stiprūs, vikrūs” estafečių varžybose. Permainingoje kovoje, atsilikę vos vienu tašku, mokyklos jaunieji sportininkai iškovojo III – ąją vietą.
Balandžio 17 dieną vyresnių klasių mokiniai dalyvavo interaktyviose pamokose „Atrask save energetikoje“, kurias vedė žinių viktorinos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ vedėjas Robertas Petrauskas ir #EnergySmartSTART edukacinių programų vadovė Vaiva Rutkauskaitė.
Mokiniai sužinojo, kaip gaminama energija ir kaip tapti išmaniu energijos vartotoju, o energetikos sektoriaus profesijas pristatė įvairūs profesionalai.
Balandžio 16 d. 4 klasės mokiniai prisijungė į „Ekonovus“ Tvarumo akademijos nuotolinę edukacinę pamoką apie atsakingą atliekų rūšiavimą. Mokiniai pakartojo atliekų rūšiavimo taisykles bei susipažino su atsakingu gyvenimo būdu saugant aplinką.
Balandžio 12 d. 7, 8, 9 kasių mokiniai kartu su mokytoju Tomašu Tribockiu lankėsi TECHIN, kur susipažino su galimybe įsigyti inžinierinės pakraipos specialybę. Išbandė save įvairiose specialybėse: mechatroniko, suvirintojo, programuotojo, orlaivių specialisto.
Balandžio 11 d. 4 klasės mokiniai dalyvavo nuotolinėje įdomiojoje pamokoje „Auginame čia, Lietuvoje!”. Mokiniai sužinojo apie tvarumą, maisto tausojimą, ekologinius bei nacionalinės kokybės maisto produktus, sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą.
Labai dėkojame už glaudų bendradarbiavimą visuomenės sveikatos priežiūros mobiliai komandai.
1-4 klasių mokiniai dalyvavo fizinio aktyvumo užsiėmimuose: Pradėk rytą šokio judesiu, Kvėpavimo pratimai ir streso valdymas, Fizinių pratimų nauda laikysenai, Sporto šakos ir fizinės ypatybės, Fizinių ypatybių lavinimas kurias mokiniams pravedė fizinio aktyvumo specialistė Rugilė Daugirdaitė. Mokiniai užsiėmimų metu susipažino su jiems aktualia fizine ypatybe – ištverme, pusiausvyra, koordinacija, lankstumu, raumenų jėga. Sužinojo, kaip šios fizinės ypatybės yra lavinamos bei susipažino su pratimais, skirtais lavinti fizines ypatybes.
Balandžio 2 dieną visame pasaulyje minima Tarptautinė vaikų knygos diena. Šia proga 2024 m. kovo 29 d. pradinių klasių mokiniams mokyklos bibliotekininkė vedė užsiėmimą „Svajonių knygos viršelis“.
Mokiniai sužinojo, kad balandžio 2-oji dieną yra vaikų rašytojo Hanso Kristiano Anderseno gimimo diena. Mokiniai žiūrėjo filmuką ” Kaip gimė knyga ” lenkų mokomąją kalbą.
4 klasės mokiniai: Neli Anita Pozlevič, Juliana Romančik, Uljana Romančik, Kamil Urbanovič ir Silvija Urbanovič sulankstė origami technika kiaušinį Vilniaus rajono savivaldybės priešmokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigų lenkų ir rusų mokomąja kalba parodai ,,Velykinis margutis“.
Kovo 25 d. mokiniai 8, 9 ir 10 klasių kartu su chemijos ir biologijos mokytojomis lankėsi Gamtos tyrimo centre mineralų muziejuje. Mokiniai turėjo puikią galimybę susipažinti su didžiausią mineralų ekspozicija iš įvairių pasaulio vietų. Gamtos tyrimų centro Geologijos ir geografijos institute daug dešimtmečių buvo kaupiamos didelę estetinę, pažintinę ir mokslinę vertę turinčios mineralų ir uolienų kolekcijos. Saugomus rinkinius sudaro daugiau kaip 5000 eksponatų: mineralų, uolienų, juvelyrinių dirbinių, meteoritų, fosilijų. Sukaupta kolekcija atspindi didelę Žemės plutos mineralų ir uolienų įvairovę.
Vilniaus rajono Kyviškių pagrindinės mokyklos moksleiviai ir mokytojai prisijungė prie Pasaulinės burnos sveikatos dienos minėjimo. Vaikams buvo primenami teisingi dantų valymo įpročiai, rodomas vaizdo įrašas apie burnos higieną, 1 – 4 klasių mokiniai sprendė spalvingas užduotėles ir ant gigantiško mokomojo dantų modelio demonstravo dantų valymą. Mažieji buvo apdovanoti Vilniaus visuomenės sveikatos biuro dovanėlėmis – dantų šepetukais ir smėlio laikrodukais. Pamoka prabėgo labai greitai. Ji buvo labai svarbi, nes kuo ankstesniame amžiuje vaikai įsisavins burnos priežiūros įgūdžius, tuo ilgiau bus sveiki dantys, bendra žmogaus sveikata bei gera savijauta.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Ramunė Doveikienė
Kovo 18-22 dienomis su ugdytiniais kalbėjome apie knygas, jų įvairovę. Užsiėmimų metu vaikai vartė knygutes, atpažino jau išmoktas raides, nagrinėjo paveikslėlius, pagal paveikslėlius pasakojo apie knygų veikėjus ir jų darbus, bandė vaidinti pasakas. Per žaidimus ugdytiniai lavino kalbinius įgūdžius, turtino žodyną, mokėsi įdėmiai klausytis vieni kitų.
Kiekvienas vaikas tapo mažu rašytoju ir sukūrė knygutę, kurioje pasakojo apie save, savo pomėgius. Taip pat sukūrė gražiausius skirtukus sukurtoms knygoms.
Kyviškių mokyklos 8-10 klasių mokiniai dalyvavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos organizuotame žygyje, skirtame Kovo 11-ajai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai – paminėti.
Žygis vyko Lavoriškių pasienio užkardos saugomame pasienio ruože į kurį šiaip sau patekti yra draudžiama. Didžioji dalis kelio driekėsi palei Lietuvos – Baltarusijos valstybinę sieną. Mokiniai galėjo pamatyti naujai pastatytą inžinerinį barjerą, sieną, kuri sudaryta iš dviejų elementų – koncertinos ir metalinės 4 m aukščio tvoros. Po žygio vaikai galėjo paragauti kareiviškos košės ir kitų skanėstų nuostabioje vietoje kur Neris įteka į Lietuvos teritoriją.
Vasario 27 d. Zujūnų gimnazijoje vyko Vilniaus rajono mokyklų žaidynių smiginio varžybos.
Puikiai varžybose pasirodė Kyviškių mokyklos mokiniai. Vaikinų komanda Ernest Krukovskij ir Karolis Aleksiukaitis iškovojo pirmąją vietą, o merginos – Ema Skvorcovaitė ir Sofija Šablovskaja – antrąją vietą.
Mūsų mokyklos pradinio ugdymo mokytoja metodininkė dalyvavo konferencijoje „Pamoka šiandienos mokykloje“, kuri vyko Vilniaus r. Egliškių šv. Jono Bosko gimnazijoje vasario 21 d. Mokytoja skaitė pranešimą tema „Skaitmeniniai įrankiai mokytojui“, kuriame pasidalino savo patirtimi ir įžvalgomis apie šiuolaikinių technologijų pritaikymą ugdymo procese. Pranešimo metu mokytoja pristatė įvairius skaitmeninius įrankius, kurie padeda efektyviau organizuoti ugdymo procesą, palengvina mokytojų darbą ir skatina mokinių įsitraukimą. Tai puikus pavyzdys, kaip šiuolaikinės technologijos gali būti naudingos mokymo procese ir atliepti šiandienos mokyklos poreikius.
,,Pamildami savo gimtąjį kampelį, išmokstame mylėti ir savo tėvynę.”
Mūsų mokyklos mokiniai iškilmingai paminėjo Vasario 16 – ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Šventės pradžioje visi iškilmingai sugiedojo Lietuvos himną. Mokiniai priminė svarbiausius istorinius faktus Lietuvos kelyje į nepriklausomybę, deklamavo gražiausias lietuvių poetų eiles, dainavo dainas, sukosi rateliuose, grojo muzikiniais instrumentais. Mažieji mūsų mokyklos mokiniai surengė piešinių parodą.
Tegul vasario 16-oji būna kupina vienybės ir džiaugsmo!
Kyviškių mokyklos mokiniai dalyvavo Vilniaus jaunųjų turistų centro organizuojamose sportinio turizmo varžybose „Karabinas-2024”.
Mokyklos komanda: Latika Mickevič, Sofija Mickevič, Milėna Rulko ir Bogdan Rulko jaunesniųjų grupėje iškovojo antrąją vietą, o Ernest Krukovski, Kamilė Sinkevič ir Latika Mickevič vyresniųjų grupėje iškovojo trečiąją vietą.
4 klasės mokiniai dalyvavo pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos „Žaliasis taškas“ organizuojamame edukacijų cikle „Žaliasis raštingumas“ kūrybinėse dirbtuvėse, skirtoms Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Mokiniai iš antrinių pakuočių atliekų pagamino dekoracijas papuošančias klasę.
Užgavėnės – tai tradicinė lietuviška šventė, kurios metu išvaroma žiema ir prišaukiamas pavasaris. Kaip ir kasmet, tradiciškai, mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai organizavo šią šventę, kurios pagrindinis simbolis buvo, kaukės, blynai ir Lašininio ir Kanapinio dvikova.
Šventė prasidėjo nuo kūrybines veiklos – vaikai susipažino su Užgavėnių tradicijomis ir papročiais, sukūrė spalvingas Užgavėnių kaukes. Vėliau vyko Lašininio ir Kanapinio dvikova, kurią laimėjo Kanapinis, o tai reiškia, jog greitai sulauksime pavasario.
Šventės pabaigą vainikavo Užgavėnių blynai, dešrelės, saldumynai, juk per Užgavėnes būtina riebiai ir sočiai pavalgyti, kad būtume stiprūs visus metus.
Vasario 12 dieną 6 ir 7 klasių mokiniai lankėsi LRT (Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija) muziejuje ir studijose.
Ekskursijos metu mokiniai susipažino su LRT istorija, apžiūrėjo televizijos ir radijo studijas, kur vyksta įvairios transliacijos ir projektai. Taip pat galėjo gyvai stebėti žurnalistų, redaktorių ir operatorių darbą, susipažinti su modernia įranga ir technologijomis, kurias naudoja profesionalai savo kasdienėje veikloje.
Šaltos ir snieguotos žiemos yra tikras išbandymų metas mūsų krašte žiemoti pasilikusiems paukščiams: sniegas uždengia ir taip negausias maisto atsargas, o paspaudęs šaltukas jas dar tvirčiau užrakina ir padaro sunkiai pasiekiamas. Sulaukę gruodžio mėnesio, „Drugelių ir Boružėlių“ grupių vaikai kartu su mokytojomis pradėjo įgyvendinti akciją „Pamaitinkime paukštelius žiemą“. Vartė knygas, bandė surasti ten pažįstamus paukštelius, imitavo paukštelių judesius, jų skleidžiamus garsus, klausėsi trumpų pasakojimų apie paukščius, žiūrinėjo filmukus. Vaikai gamino skanėstus paukščiams, kuriuos pakabino ant medžių, kad paukščiai nebūtų alkani. Prie akcijos prisidėjo ir Tėveliai, kas labai džiugina. Kiekvienas vaikas atnešė kartu su tėvais pagamintas lesyklėles, jas pakabinome mokyklos teritorijoje.
Sausio 30 dieną vyresnių klasių mokiniai dalyvavo nuotolinėje integruotoje lietuvių kalbos ir istorijos pamokoje „Spaudos draudimo gadynė: nuo knygnešių iki Vinco Kudirkos”, kurią pravedė lektorius Aurimas Kanapkis.
Užsiėmimo metu mokiniai klausėsi pasakojimų, atliko įvairias nuotaikingas užduotis – iššifravo knygnešio paliktą žinutę, tyrinėjo knygnešio nuotraukas, aptarė knygnešių sunkaus darbo prasmę.
2024 sausio 18 d. 9-10 kl. mokiniai Ernest Krukovski, Daniel Kosač ir Rolandas Ratkevičius dalyvavo Vilniaus rajono mokyklų žaidynių stalo teniso varžybose. Iškovota 9 vieta. Viso dalyvavo 12 Vilniaus rajono gimnazijų ir pagrindinių mokyklų komandų.
Kyviškių pagrindinės mokyklos 5-6 kl. ir 7-9 kl. mokiniai dalyvavo Lietuvos futbolo federacijos organizuotose Lietuvos mokyklų futbolo žaidynėse „MrGolas“. U-14 komanda savo pogrupyje iškovojo 2-ąją, o U-12 komanda – 3-ąją vietą.
Sausio 23 dieną Pagirių gimnazijoje vyko 5–12 klasių mokinių meninio skaitymo konkurso rajoninis etapas. Mūsų mokyklai atstovavo 5 klasės mokinė Sofija Mickevič, kuri skaitė ištrauką iš Kęstučio Kasparavičiaus kūrinio „Tinginių šalis”.
Dėkojame šauniai skaitovei už meilę lietuviškam žodžiui, drąsą ir dalyvavimą konkurse.